“Het warmtenet maakt van ‘Schaerkehoek’ meteen de grootste C02-neutrale woonbuurt van Hooglede. Met deze vorm van hernieuwbare energie gebruiken we de restwarmte die hier juist om de hoek wordt uitgestoten en die anders volledig verloren gaat. De restwarmte zal al de woningen op ‘Schaerkehoek’ verwarmen zodat de woningen geen klassieke verwarmingsketel meer nodig hebben. Dat scheelt in de portefeuille, maar het is daarenboven ook veel beter voor het milieu. De woningen stoten namelijk geen CO2 uit, wat het één van de meest duurzaamste wijken van de regio Hooglede en Roeselare maakt.”
Yves Haghedooren, Grondbeheer Dumobil
“Via een app kunnen de bewoners één van de elektrische deelauto’s reserveren. Wie zelf een elektrische wagen heeft, kan ook gebruik maken van de laadpalen. Zo maken we de wijk meteen futureproof, want in de toekomst rijden er steeds meer elektrische wagens rond op de Vlaamse wegen. Een ander voordeel van het e-mobipunt is de integratie van een exclusieve pakjesdienst. De buurtbewoners kunnen daar op eender welk moment een pakketje laten leveren. De digitale brievenbussen geven hen dan een signaal zodra het pakketje is aangekomen zodat ze hun bestelling kunnen afhalen.”
Bruno Carton, CEO Dumobil
“Uit ervaring weten we dat alleenstaanden en jonge gezinnen het steeds moeilijker krijgen om een eigen woning te kopen. Daarom ontwikkelden we met ons team de Tantum+ -woning, een gloednieuwe en betaalbare woning dat speciaal gericht is op deze doelgroepen. Concreet bouwen we verticaal twee compacte woningen van elk 85 vierkante meter en dat op één perceel. Beide woningen hebben wel een individuele inkom, oprit en eigen tuin. Ook aansluitingen zoals het warmtenet, water en elektriciteit zijn gescheiden van elkaar.”
Bruno Carton, CEO Dumobil