Vrijdag 5 december begint met ochtendgrijs op veel plaatsen. In het uiterste westen is het vaak zonnig. In de loop van de namiddag kunnen er enkele opklaringen verschijnen in het binnenland, vooral van het centrum tot het noordoosten van het land. In de Ardennen kan er uit de lage bewolking nog wat motregen vallen. De maxima schommelen tussen 3 of 4 graden in de Ardennen en 7 graden in de Kempen, bij een zwakke tot meestal matige zuidzuidoosten tot zuidzuidwestenwind.
Vrijdagnacht bereikt een nieuwe regenzone ons land vanaf het westen. De minima liggen tussen 1 of 2 graden op de Ardense hoogten (waar de eerste neerslag als smeltende sneeuw kan vallen) en 4 of 5 graden in Laag-België. De zuidenwind neemt geleidelijk toe en wordt matig tot vrij krachtig, met rukwinden tussen 40 en 60 km/h en aan zee zelfs tot rond 70 km/h.
Zaterdag, na de doortocht van een regenzone in het begin van de dag, wordt het wisselvallig met buien. Het blijft bewolkt. Het is zacht en winderig met maxima tussen 6 graden op de Hoge Venen en 10 of 11 graden op veel andere plaatsen. De wind is eerst matig tot vrij krachtig uit het zuiden. Nadien wordt hij matig uit zuidwest in het binnenland maar blijft vrij krachtig aan zee.
Zondag trekt een nieuwe regenzone over ons land via de Franse grens naar Nederland met eerder lichte regen in de voormiddag en intensere regen in de namiddag. Het is zacht met maxima tussen 8 en 13 graden. De matige zuidenwind ruimt naar het zuidwesten.
Maandag trekt een warmfront over ons land met vrij veel wolken. Er trekt wat regen van over Frankrijk over ons land met eerder continue regen in de zuidelijke helft van het land. De maxima schommelen tussen 9 en 13 graden bij een meestal matige zuidwestenwind.
Dinsdag vertoeven we in een brede warme sector. Het wordt zeer zacht voor de tijd van het jaar, met maxima tussen 11 en 15 graden. In het centrum en de Ardennen krijgen we opklaringen. Een golvende regenzone boven Engeland en de Noordzee slingert waarschijnlijk over het noordwesten van ons land. De wind waait meestal matig uit zuid tot zuidwest.
Woensdag trekt een koufront golvend van west naar oost over ons land. Het wordt dus zwaarbewolkt met soms wat regen of enkele buien. Het wordt geleidelijk minder warm: de maxima liggen nu tussen 8 en 12 graden. De wind waait meestal matig uit het zuidwesten.
Donderdag komen we onder invloed van een licht wisselvallige westelijke stroming. Het wordt minder zacht dan de vorige dagen met maxima tussen 7 en 10 graden.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


