Amsterdam bouwt vanaf 2008 een woontoren van maar liefst 150 meter hoog. Het pand, dat 47 verdiepingen telt, is daarmee het hoogste woongebouw van de hoofdstad. Verantwoordelijk wethouder Maarten van Poelgeest ondertekende woensdag met de betrokken partijen de overeenkomst voor de bouw van de gigantische flat aan de kop van de Arena Boulevard in Zuidoost.
Ontwerp
In de woontoren komen 266 koopappartementen, 116 huurappartementen in de vrije sector, een fitnessruimte, een restaurant en een winkelruimte. De bouw is in handen van projectontwikkelaar De Principaal BV, BAM Vastgoed BV en Woonmaatschappij. Het ontwerp van de flat is van Wiel Arets architect & associates en Van Aken Architecten.
Even hoog
Amsterdam is niet de enige stad in Nederland met een zo hoog woongebouw. Rotterdam heeft een even hoge toren en in Tilburg telt de hoogste flat 135 meter. Naar verwachting kunnen de eerste bewoners in 2010 terecht aan de Arena Boulevard.
Meer over Nieuwbouw
Oorlog in Midden-Oosten stuwt prijzen bouwmaterialen verder omhoog
22 september 2026Werken aan The Grand in Nieuwpoort leggen oorlogssporen bloot
22 september 2026Werkkleding voor in de bouw
22 september 2026Gent geeft groen licht voor studentenresidentie De Poort
18 september 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

