De Beroepsvereniging van de Vastgoedsector (BVS) steunt de oproep van Vlaams minister-president Jan Jambon om het btw-percentage op nieuwbouw te verlagen van 21 procent naar 6 procent. “Nieuwbouw is onlangs alweer benadeeld tegenover bestaande woningen en renovaties”, zegt Olivier Carrette, afgevaardigd bestuurder van BVS. "De verlaging van de registratierechten waarmee men de woonbonus wil compenseren rekent bij nieuwbouw immers enkel op de grond.
Het voordeel is dus veel kleiner dan bij bestaande woningen. Dit komt nog eens bovenop de ongelijke behandeling in btw. Vandaag betaal je 21 procent btw op nieuwbouw tegenover 6 procent bij een renovatie. En toch wordt er momenteel alleen gekeken naar een verlaging van de registratierechten. Dit terwijl we net de verduurzaming van alle woningen in ons land moeten stimuleren, nieuwbouw dus. Door het btw-percentage te verlagen, kunnen we deze scheeftrekking rechttrekken.”
BVS toont zich daarnaast ook tevreden dat de Vlaamse regering snel werk wil maken van het vlotter laten verlopen van de vergunningsprocedures. “Vandaag is het zo dat projecten gemakkelijk tussen de 2 en 5 jaar vertraging oplopen door procedures die worden opgezet, met als enige doel vertraging te creëren. Daar moeten we van af. Dit kan perfect door procedures correct, maar ook sneller af te handelen.”
Nieuwbouw
Verlaging BTW op nieuwbouw van 21 procent naar 6 procent is broodnodig
-
- Bron: Bereal
- 6 december 2019
Aanbevolen voor jou
Meer over Nieuwbouw
Historische Wolfabriek wordt duurzaam woonproject in Herentals
12 februari 2026Modulair bouwen versnelt woningproductie in Vlaanderen
11 februari 2026Deforche bouwt grootste tropische serre ter wereld in Pairi Daiza
10 februari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


