Duurzaam Bouwen

Samenwerken voor optimaal energiezuinig renoveren

Enoveren, het samenwerkingsverband van Strikotherm, J.E. Stork Air, Isover en ICT-dienstverlener Simac, staat voor samenwerking om een optimaal energiezuinig renovatiebeleid op te zetten. Bij renovatieprojecten is het vaak zo dat door ontbrekende integratie zaken gemist worden. Met Enoveren kan dit grotendeels opgelost worden.
Volgens Hilco Knul, verkoopleider van J.E. Stork Air, biedt een integrale aanpak en het realiseren van één aanspreekpunt de garantie dat de CO2-reductie wordt gehaald en de klus ook snel wordt opgeleverd bij een renovatieproject. Die garantie kan worden gegeven aan de woningcorporaties en de particulieren. Volgens Harold Broeken, directeur van planbureau Enoveren, de uitvoerende organisatie van de Stichting, is Enoveren ontstaan vanuit de ontdekking dat de aansturing van uitvoerende processen niet goed verliep.

Er was wel voldoende kennis, ervaring en kunde bij leveranciers aanwezig, maar dit werd niet goed genoeg gebundeld. Door het samenwerkingsverband is hier verandering in gekomen. Er kan een hoogwaardige kwaliteit en duurzaamheid van veel bouwprojecten worden gewaarborgd, omdat de bedrijven beter samenwerken.

Gebaseerd op: EnergieGids.nl