Wie al langer dan vijf jaar op een wachtlijst voor een sociale woning staat, zou ook een huursubsidie moeten krijgen. Dat zegt de Vereniging van Steden en Gemeenten in een brief aan Vlaams minister van Wonen Freya Van den Bossche (SP.A). Dat meldt de krant De Standaard.
Nu krijgen mensen met een laag inkomen een huursubsidie wanneer ze verhuizen naar een betere woning. Maar volgens Nathalie Debast van Steden en Gemeenten zijn er veel meer mensen die hun huur nauwelijks kunnen betalen.
"Het gaat om mensen waarvan het inkomen problematisch is. Zij slagen er niet in om maandelijks de huur te betalen of ze wonen in een slechte, niet-kwaliteitsvolle woning", zegt Debast. "Ze komen niet in aanmerking voor een sociale woning omdat er een tekort is, dus moeten ze blijven huren op de private huurmarkt en daar hebben ze dus dringend ondersteuning voor nodig", luidt het.
"Op het einde van de vorige legislatuur heeft de Vlaamse regering dat principieel beslist, maar nooit definitief goedgekeurd en vandaar dus dat wij de nieuwe minister vragen om er toch prioritair werk van te maken", voegt Debast er nog aan toe.
In totaal wachten 7.000 mensen al langer dan vijf jaar op een sociale woning.
Meer over Vastgoed
De betaalbaarheid van woningen staat onder druk
11 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

