OMA is aangewezen als masterplanner van Airport City in Doha, de hoofdstad van Qatar. Het gaat om een tien vierkante kilometer groot gebied tussen de stad en een nieuwe luchthaven, waar 200.000 mensen kunnen wonen en werken. Dat heeft OMA vrijdag bekendgemaakt.
“Het masterplan voor Airport City bestaat uit een reeks van vier cirkelvormige districten die parallel aan de landingsbanen van de nieuwe Hamad International Airport liggen, bedoeld om een sterke visuele identiteit te creëren en om de districten elk een unieke identiteit te geven”, legt OMA uit.
De eerste fase van het dertigjarige masterplan, die bebouwing aan de lucht-, en landzijde samenbrengt ten behoeve van bedrijven, logistiek, winkels, hotels en woningen, moet klaar zijn voor de start van het wereldkampioenschap voetbal in 2022, dat plaatsvindt in Qatar.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: De geschiedenis van de moskee als bouwwerk
28 augustus 2026Circulaire houtbouw voor Café Trappisten in Westmalle
27 augustus 2026Orde zoekt nieuwe stemmen onder architecten
20 augustus 2026Boekentip: Buitengewoon Belgisch Bouwen 11
14 augustus 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

