Mecanoo architecten heeft het ontwerp onthuld van 246 studentenwoningen aan de rand van Kenniscampus Leeuwarden. De periode van schets tot oplevering is twaalf maanden, waardoor studenten al voor het studiejaar 2012/2013 hun intrek in de nieuwe woningen kunnen nemen.
De woningen liggen langs een wandelpromenade aan de Rengerslaan en liggen deels in het water van de Oude Meer. Mecanoo heeft drie torentjes ontworpen, die elk zes lagen hoog zijn. De bakstenen in de gevels hebben een kleurverloop van donker naar licht waardoor ‘de torentjes uit het water lijken te rijzen.’
Elke studentenkamer heeft zijn raam op een andere plek zitten, zodat de gebouwen aan de buitenkant een ‘speels’ uitstraling krijgen. De ruimtes in de gebouwen zijn zo ingedeeld dat ze na het vervullen van de woonfunctie kunnen worden hergebruikt.
Meer afbeeldingen vindt u op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: Stedenbouw in de praktijk
23 januari 2026ATAG zoekt nauwere samenwerking met architecten en ontwerpers
21 januari 2026Boekentip: Dutch Architects Today
20 januari 2026Boekentip: Van Bauhaus naar Mekka
19 januari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


