Bedrijfsnieuws

Knauf Insulation ontvangt 'Indoor Air Comfort Gold' certificaat

Knauf Insulation is het eerste bedrijf ter wereld dat de felbegeerde Eurofins Indoor Air Comfort Gold Standard heeft ontvangen. Het Gold Standard-certificaat werd toegekend aan Knauf Insulation´s revolutionaire nieuwe glaswolproducten met ECOSE® Technology en betekent een bevestiging van de verbeterde milieuprestaties van deze nieuwe ECOSE Technology productreeksvan Knauf Insulation.

Roland Augustin, Director Certification Chemical Safety van Eurofins, verklaarde na de uitreiking: “We prijzen Knauf Insulation voor haar leidende rol naar een duurzamere toekomst.” Dr Augustin vervolgde zijn uitleg: “Knauf Insulation´s assortiment onbeklede glaswolproducten met ECOSE Technology heeft aan alle eisen voldaan van de Indoor Air Comfort Gold Standard van Eurofins en is daarom erkend als een uitstekend materiaal volgens de binnenluchtkwaliteitregels voor de uitstoot van VOS (Vluchtige Organische Stoffen).”

“Knauf Insulation stelt hoge eisen aan de duurzame prestaties van haar producten en we zijn erg trots dat we als eerste het felbegeerde Gold Standard-certificaat ontvangen”, zei Tony Robson, CEO van Knauf Insulation. Hij vervolgde: “Vandaag vieren we de erkenning die het eerste deel van ons assortiment krijgt met dit certificaat. We streven er naar, in de loop der tijd, om het Eurofins-certificaat voor ons hele productassortiment minerale wol te verkrijgen."

Men verwacht dat de trend richting energie-efficiëntere gebouwen zal leiden tot gebouwen die veel luchtdichter zijn en waar dus aanzienlijk meer isolatie in verwerkt is. Dit leidt ertoe dat producten aan strengere eisen moeten voldoen met betrekking tot binnenluchtkwaliteit en dat het aantal verplichte en vrijwillige productreguleringen zal toenemen. Het Eurofins Indoor Air Comfort Certification-programma combineert de criteria van verplichte en vrijwillige productregulaties in één vertrouwd label en biedt zowel producenten als consumenten een compleet beeld van de productprestaties op het gebied van binnenluchtkwaliteit.

Knauf Insulation´s lancering van duurzame isolatieproducten past volledig binnen de toewijding van Knauf Insulation om op gebied van duurzaamheid vooraan te staan. "We zijn erg blij dat onze glaswol met ECOSE Technology geprezen is met het Eurofins Indoor Air Comfort Gold Standard-certificaat. Het is de meest veelomvattende standaard van het moment en voldoet aan alle bestaande criteria met betrekking tot de binnenluchtkwaliteit in Europa", zei David Ducarme, Group Technical Director van Knauf Insulation. "Deze erkenning van Eurofins ondersteunt de inspanningen van Knauf Insulation om klanten van innovatieve producten te voorzien, die tevens tegemoet komen aan de groeiende vraag uit de markt naar duurzamere bouwmaterialen."

ECOSE Technology wordt beschermd door een aantal wereldwijde patenten. Het revolutionaire nieuwe bindmiddel wordt niet alleen gebruikt voor de productie van minerale wol, maar kan ook gebruikt worden voor andere producten, waar het vervangen van een chemisch bindmiddel een voordeel is.