In een column in Het Financieele Dagblad heeft Francine Houben, hoofdarchitect van Mecanoo, haar ongeloof uitgesproken over “de pijnlijke geschiedenis van het Nationaal Historisch Museum (NHM).” Haar ontwerp is definitief van de baan. “Over een onbetrouwbare overheid gesproken.”
Toen er in 2007 een prijsvraag tussen steden werd uitgeschreven voor het te bouwen Nationaal Historisch Museum, werd Francine Houben gevraagd om mee te werken aan de inzending van Arnhem.
Dat gebeurde op initiatief van Jan Vaessen, toenmalig directeur van het Nederlands Openluchtmuseum (NOM) in Arnhem, die op zijn beurt was gevraagd door de burgemeester om een team te formeren. Arnhem won, en het leek een kwestie van tijd eer Houbens markante geschiedenistoren zou verrijzen in het bosgebied naast Burgers Zoo en het NOM.
Tot in september vorig jaar twee jonge directeuren werden aangesteld, Erik Schilp en Valentijn Byvanck. Het werd al snel duidelijk dat het museum er misschien niet zo uit zo komen te zien als aanvankelijk verwacht.
Een paar weken geleden, op maandag 23 maart, maakte nieuwe NHM-directeur Erik Schilp bekend dat het museum een andere locatie krijgt: niet in het bos, maar in het centrum, pal naast de John Frostbrug. Burgemeester Pauline Krikke noemde de plek “een superplek.”
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam