Daniel Andersson werkt aan een nieuw project in Finland, genaamd ‘Icebergs’. Bij zo’n ijsberg is enkel de top van het gebouw, dat dienst doet als zonneterras, zichtbaar. De eigenlijke leefruimte ligt dus verborgen onder het water. De vraag naar deze drijvende vakantiehuisjes komt van Alands Hotell. Op die manier hopen ze meer toeristen te kunnen aanspreken.
De vorm van het gebouw vervult de functie van een scheepsromp die het water wegduwt om te kunnen blijven drijven. Onder het bouwwerk bevinden zich bijkomende pontons die bovendien een grotere stabiliteit verstrekken.
Alle vertrekken situeren zich rond het centrale atrium. Van daaruit vertrekt een trap die naar het zonneterras leidt. Daarnaast zorgt het atrium voor voldoende lichtinval en verschaffen enkele ramen een blik onder het water.
Lees verder op Vlaamsearchitectuur.be
Meer over Architectuur
Boekentip: Buitengewoon Belgisch Bouwen 10
2 april 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam