Op de tafel van de onderhandelingen over de begroting ligt een voorstel om de belasting op huurwoningen te verhogen. Maar volgens de Confederatie Bouw wordt onroerend goed in ons land al voldoende belast. Robert de Mûelenaere, gedelegeerd bestuurder van de Confederatie Bouw: “Het aantal beschikbare woningen in ons land staat door de demografische evoluties sowieso onder druk. Wie geen huis kan bouwen of kopen, is aangewezen op de huurmarkt. Maar door deze maatregel zal het aanbod op de huurmarkt kleiner worden en zullen de huurprijzen stijgen.”
Een onroerend goed wordt in ons land reeds verschillende keren aan belasting onderworpen: registratierechten of btw bij de aanschaf, de jaarlijkse onroerende voorheffing en successierechten. Daarnaast bestaat een belasting op een forfaitair inkomen (verhoogd KI) die via de personenbelasting wordt geïnd. Men denkt eraan om dit nu te verhogen.
In België is een heel groot deel van de huurwoningen privé-eigendom. Investeerders betalen nu al gemiddeld ongeveer 25% belastingen op hun huurinkomsten. Als zij het vastgoed links laten liggen, zal het aantal huurwoningen dalen en de prijzen stijgen. Hiervan zullen de minder kapitaalkrachtige huurders uiteindelijk het slachtoffer worden.
Robert de Mûelenaere: “Dit is opnieuw een maatregel die theoretisch geld opbrengt, maar in de praktijk nadelige gevolgen heeft voor onze sector en de bevolking. Wij vragen dus dat men de piste van een verhoogde vastgoedfiscaliteit verlaat.”
Aanbevolen voor jou
Meer over Vastgoed
KMO-park Bries in Nieuwpoort trekt al 13 kopers
23 oktober 2026Bijna negen op tien Belgen hadden last van hitte in huis
22 oktober 2026Vlaamse huizen staan gemiddeld 62 dagen te koop
21 oktober 2026Zo regel je de financiering voor een eerste koophuis
21 oktober 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

