Vlaams minister van Onroerend Erfgoed Geert Bourgeois (N-VA) maakt 1.473.795 euro vrij voor de restauratie van de koeltorens op de voormalige steenkoolmijnsite in Beringen. De torens staan al sinds 1993 op de lijst van beschermde monumenten.
De 4 koeltorens op de mijnsite werden gebruikt om het water van de elektriciteitscentrale af te koelen, vooraleer het opnieuw te gebruiken. De betonnen torens zijn allen van een verschillend type. Ze dateren respectievelijk uit 1923, 1926, 1942 en 1952.
"Het feit dat deze torens van verschillend type naast elkaar bewaard zijn gebleven op een site is uniek. Het zijn dan ook de enige beschermde koeltorens in Vlaanderen. Dit restauratieproject beoogt het conserveren van de koeltorens, afhankelijk van hun type en bouwfysische toestand", zegt minister Bourgeois.
Het Be-Mine-project bestaat uit "Mijn-Wonen" (waarbij 500 nieuwe wooneenheden op de site worden gecreëerd) en "Mijn-Beleven" (onder meer een mijnmuseum, winkels, een exporuimte, fitnessfaciliteiten en horeca).
Aanbevolen voor jou
Meer over Verbouwen
Claim jouw gratis tickets voor bouw&reno 2026 in Antwerp Expo
19 december 2025Doe mee aan de enquête over premies voor gasketels en warmtepompen
19 december 2025Innovatieve houtbewerkingstechnieken voor moderne makers
18 december 2025Stillere warmtepompen bij nieuwbouw en renovatie
18 december 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


