“Het is onbegrijpelijk waarom andere sectoren wel in de mogelijkheid worden gelaten om plaatsbezoeken uit te voeren mits het naleven van de maatregelen. Als vastgoedsector zijn en blijven we ervan overtuigd dat nergens in het Ministerieel Besluit sprake is van enig verbod.”
“We hebben tijdens de eerste lockdown al gezien dat dit voor menselijke drama’s zorgt en nu is dat des te meer. Honderden - zoniet duizenden Vlamingen die hun oude woning verkocht hebben of van wie het huurcontract afloopt, kunnen nu niet op zoek gaan naar een nieuwe woning en komen dus binnen nu en een maand op straat terecht.”
“Het uitvoeren van een plaatsbezoek verloopt voorlopig op eigen risico. Volgens de overheid lopen we bij een plaatsbezoek risico op een boete, anderzijds heeft minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden al aangekondigd het dossier te willen herbekijken. Opnieuw worden we dus geconfronteerd met onduidelijkheid."
“Als vastgoedsector zijn we ons ten volle bewust van de gezondheidscrisis die er momenteel heerst. Dit neemt niet weg dat ook aan het recht van huisvesting een diepmenselijk aspect verbonden is. We zijn er echter van overtuigd dat beide aspecten perfect verzoenbaar zijn en ook elke vastgoedmakelaar zich hier meer dan bewust van is.”