De Vlaamse Confederatie Bouw (VCB) reageert positief op de visienota die de Vlaamse regering vandaag over de versnelling van de vergunningsprocedures heeft goedgekeurd. De basiselementen van deze nota komen overeen met de besluiten van de commissie Berx.
Zo pleitte de commissie Berx voor de aanstelling van een projectleider die het project van begin tot einde opvolgt. De visienota van de Vlaamse regering neemt deze idee over.
Een ander belangrijke bekommernis van de VCB is dat op een bepaald punt van de projectvoorbereiding – met name op het moment dat het project in al zijn technische details moet worden uitgewerkt –, de overheid niet meer op het basisconcept kan terugkomen. De visienota vangt dit op door een voorkeursbesluit in te voeren. Vanaf dan kan het project enkel nog verder worden verfijnd maar kan het niet meer in vraag worden gesteld.
De VCB hoopt dat de Vlaamse overheid de vooropgestelde timing voor de implementatie van de visienota – tegen de zomer van 2011 – zal kunnen aanhouden. Zij vraagt ook aan de Vlaamse overheid bij de implementatie tijdig te evalueren of er in deze complexe materie dan nog onopgeloste problemen overblijven die bijkomend een oplossing behoeven.
Nieuwbouw
VCB positief over versnelling van vergunningsprocedures
-
- Bron: Confederatie Bouw
- 18 oktober 2010
Meer over Nieuwbouw
Drukste luchthaven ter wereld pakt vernieuwing slim aan
23 april 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam