Een combinatie met de bureaus Office Jarrik Ouburg, Paulien Bremmer Architects en CC Studio heeft de internationale prijsvraag gewonnen voor de transformatie van de Genieloods van het Kunstfort Vijfhuizen gewonnen. “Van buiten ingetogen en van binnen ingenieus, verrast het ontwerp door de twee uitersten van het begrip ‘genie’ met elkaar te verenigen”, zegt de jury.
Volgens het woordenboek van de jury betekent genie ‘legerafdeling die belast is met de aanleg van alle militaire werken’ maar ook ‘buitengewone begaafdheid’.
“Enerzijds gaat het winnend ontwerp SILVER BULLET bijzonder zorgzaam om met het militaire erfgoed verleden van de loods. De simpliciteit van het ontwerp legt de originele constructie op een ijzersterke, esthetische manier bloot en versterkt het functionele karakter van het gebouw.”
“Aan de andere kant voldoen de winnaars ruimschoots aan de opdrachtformulering en creëren een intelligent, toekomstwijzend, milieuvriendelijk, duurzaam en (niet onbelangrijk) betaalbaar ontwerp en klimaatbeheer.”
“Het interieur doet niet onder voor de spiegelzaal van Versailles. Een explosie van licht en reflecties zal menig kunstenaar als een nieuwe uitdaging ervaren. Immers waren zij tot nu toe aan de donkere en kleine ruimtes van de beschermde bunkerarchitectuur gewend.”
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Interieur
Zo pak je de herinrichting van je woonkamer aan
17 april 2025Schade aan je houten parketvloer voorkomen en herstellen
16 april 2025Binnendeuren kiezen: wat past bij jouw woonstijl?
15 april 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam