De leegstand in winkelgebieden is in een jaar tijd met 9% toegenomen. De Raad voor de Nederlandse Detailhandel is niet verbaasd. `Tussen 1996 en 2007 is er 13 miljoen vierkante meter vloeroppervlakte voor winkels bijgebouwd`, aldus Jelger Zee van de raad. `In elf jaar tijd is daarmee de totale vloeroppervlakte in Nederland verdubbeld. En dat eist zijn tol.`
`Projectontwikkelaars maken gemeenten lekker met mooie plannen. Die vinden dat mooi, zo`n nieuw winkelcentrum. Veel verder wordt in de praktijk niet gekeken. En provincies houden in de regel nauwelijks toezicht op deze plannen, hoewel ze dat natuurlijk wel zouden moeten doen`, aldus Zee.
Een andere zeer belangrijke ontwikkeling die aan de fundamenten vreet van de fysieke winkel is het internetshoppen. Cor Molenaar, hoogleraar e-marketing aan de Erasmus Universiteit, voorspelt hierdoor een verdere toename van de leegstand. `Let maar op: binnen vijf jaar wordt een derde van de non-food consumentenartikelen via internet verkocht. Dat heeft grote gevolgen voor het winkelbestand.` Volgens hem gaat het in de binnensteden straks vooral om ontspanning: café, restaurants en bioscopen, afgewisseld met chique, gespecialiseerde winkeltjes.
Gebaseerd op: Trouw
Meer over Vastgoed
De betaalbaarheid van woningen staat onder druk
11 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

