Met het project willen ION en AISE-SVKS zowel studenten als investeerders aanspreken. Studenten krijgen toegang tot moderne en comfortabele studentenstudio's, terwijl investeerders kunnen rekenen op een langdurige huurgarantie. Volgens de initiatiefnemers creëert deze samenwerking een win-winsituatie: kwaliteitsvolle studentenhuisvesting met een duidelijke maatschappelijke impact.
De nieuwe residentie krijgt de naam 'La Rosée', een knipoog naar het nabijgelegen park La Rosée. De plek maakte vroeger deel uit van de logistieke zone rond de Brusselse slachthuizen en ontwikkelt zich nu stap voor stap tot woonbuurt. Op het 1.400 vierkante meter grote terrein bevindt zich momenteel nog een opslagplaats. Volgens het ontwerp van het Brusselse architectenbureau DDS+ blijft de omsluitingsmuur wel behouden en wordt ze geïntegreerd in het nieuwe gebouw, net als de bestaande kasseien. Ook een deel van de oorspronkelijke stalen structuur wordt hergebruikt als pergola in de tuin.

"'La Rosée' wordt een duurzame studentenresidentie met groot respect voor het industriële verleden. Op het gelijkvloers komen studentenstudio's, waaronder ook een aantal specifiek voorzien voor personen met een beperking. Daarnaast zijn er ook een inkom, studie- en ontspanningsruimtes en een ruime fietsenstalling voorzien. Op de hogere verdiepingen komen ruime studentenstudio's met veel lichtinval. Het gaat om volwaardige, zelfstandige kamers waarin studenten kunnen wonen, studeren, eten maken en ontspannen. Dit project is zo ontworpen dat ze er ook in het weekend gerust kunnen blijven: samen koken, een filmavond organiseren, buiten studeren in de tuin of gewoon tot rust komen."
Katrien Van Dijck, Head of business unit Brussels bij ION
Ook aan wat rust in het groen is gedacht. 'La Rosée' wordt opgebouwd in een U-vorm rond een grote binnentuin met vele boompjes en planten. Studenten kunnen er buiten studeren op een bankje, met elkaar afspreken, een beetje sporten of simpelweg op adem komen tussen de lessen door.

Maatschappelijke investering
'La Rosée' wordt straks volledig in beheer genomen door het Sociaal VerhuurKantoor voor Studenten (AISE-SVKS), een vzw die geaccrediteerd is en gefinancierd wordt als een SVK door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, die zich uitsluitend toelegt op studentenhuisvesting. De organisatie staat onder meer in voor de toewijzing, begeleiding en opvolging van de bewoners. Dankzij de tussenkomst van AISE-SVKS worden de nieuwbouw studentenstudio's voorbehouden aan studenten die geen toegang hebben tot de reguliere huurmarkt. Daarnaast zorgt AISE-SVKS er ook voor dat investeerders kunnen genieten van een unieke huurgarantie van 27 jaar."De vraag naar studentenstudio's voor studenten die vandaag uitgesloten blijven van de reguliere huurmarkt blijft groot, wat zich vertaalt in lange wachtlijsten. Het project 'La Rosée' stelt ons in staat om onze maatschappelijke missie waar te maken: jonge studenten ondersteunen bij het opbouwen van een waardige toekomst door middel van kwalitatief goede huisvesting. Investeren in dit project betekent dat je iedereen de kans geeft om een waardige toekomst op te bouwen, te floreren en uiteindelijk een bijdrage te leveren aan de maatschappij, met echte zekerheid en stabiliteit."
Floriane Philippe, Directrice van AISE-SVKS

