Vastgoed

Huurprijs kamer in Rotterdam stijgt tot ongekende hoogte

Uit onderzoek van Kamernet.nl blijkt dat het aantal nieuw aangeboden kamers in december 2008 flink is gestegen (bijna 15 procent) vergeleken met dezelfde maand in 2007. Er werden 465 nieuwe kamers aangeboden. Een kamerzoekende in Rotterdam betaalde in december 2008 echter wel een hogere (7 procent) huurprijs voor een kamer dan een jaar daarvoor.

Huurprijs kamers Rotterdam stijgt met 7 procent

De gemiddelde huurprijs van aangeboden kamers in Rotterdam in december 2008 is gestegen (25 euro) ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Deze stijging ligt slechts 0,1 procent boven het landelijk gemiddelde (6,9 procent). De gemiddelde huurprijs van een kamer in Rotterdam komt hiermee uit op 380 euro, 37 euro boven het landelijk gemiddelde. Hiermee is de gemiddelde huurprijs tot een record hoogte gestegen.

Kameraanbod neemt flink toe met 14,8 procent

Het aantal nieuw aangeboden kamers in Rotterdam is ten opzichte van een jaar geleden flink toegenomen (14,8 procent) in de maand december 2008. Er worden dit jaar in december 465 kamers aangeboden, 60 kamers meer dan vorig jaar.

Vierkante meter prijzen dalen licht met 0,9 procent

De vierkante meter prijzen laten in december dit jaar een lichte daling zien (-0,9 procent) en de gemiddelde huurprijzen laten juist een stijging zien (7 procent), ten opzichte van een jaar geleden. De vierkante meter prijzen komen in de maand december uit op 16,72 euro. In ruil voor dit bedrag heeft de kamerzoekende de beschikking over een kamer met een gemiddelde oppervlakte van 22,74 m2. De gemiddelde oppervlakte van een kamer is wel groter (8,1 procent) vergeleken met vorig jaar.