De bouw van nieuwe kantoren moet in Nederland worden ontmoedigd. Leegstaande kantoren moeten bovendien voor minimaal tien jaar een woonbestemming kunnen krijgen, in plaats van de nu geldende vijf jaar.
Demissionair minister Tineke Huizinga van Vrom wil met deze urgente acties een verdere toename van de leegstand van Nederlandse kantoren tegengaan. Als de betreffende maatregelen uiterlijk 1 januari van kracht worden, kan Huizinga ze doorvoeren zonder eerst de Tweede Kamer te raadplegen. Het is volgens haar te gek voor woorden dat de bouw van kantoorruimte doorgaat, terwijl er nog kantoorruimte ter grootte van 960 voetbalvelden leeg staat. Gemeenten zouden wat Huizinga betreft dan ook uitsluitend nog mogen instemmen met nieuwe kantorenbouw als aangetoond wordt dat bestaande gebouwen zelfs na herontwikkeling niet kunnen voldoen aan de vraag.
Directe aanleiding voor de acties van Huizinga is een rapport van vastgoedadviseur DTZ Zadelhoff, waarin wordt gewaarschuwd voor oprukkende leegstand in het Nederlandse kantorenpark. Deze wordt enerzijds veroorzaakt door de crisis, anderzijds speelt de vergrijzing in Nederland een belangrijke rol.
Gebaseerd op: Het Financieele Dagblad
Aanbevolen voor jou
Meer over Vastgoed
Kopers van luxevastgoed verkiezen rust boven een zwembad
18 september 20261 op 20 woningen raakt na jaar niet verkocht
16 september 2026Belgen kiezen opnieuw vaker voor kantoor
10 september 2026Nieuwe toekomst voor historische pastorie van Kessel
10 september 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

