Bij wijze van proef kunnen Apeldoornse makelaars gebruikmaken van een computersysteem dat vraag en aanbod van huizenhandelaars aan elkaar koppelt. Het systeem maakt een soort ketting van woningbezitters die eventueel het huis van de ander willen kopen.
De Apeldoornse ondernemer Niek Stevens en Gerboud Aalbers van Hendriks Makelaars hebben het programma bedacht. Het huis van Steven staat al langere tijd te koop: `Ik kom wel huizen tegen die ik interessant vind, maar ik wil nog niet kopen zolang mijn eigen woning in de verkoop staat. Dan heb ik straks twee hypotheken en daar zit niemand op te wachten.`
Het computerprogramma heet Omnihuis en houdt rekening met vijf woonwensen: de gewenste prijsklasse, in welke wijk de koper wil wonen, hoeveel kamers de nieuwe woning moet hebben, het type woning en de perceelgrootte. Zes makelaars uit Apeldoorn leverden gegevens en hielden een proef. Uit de eerste test kwamen al veertien kettingen uit het programma.
Gebaseerd op: De Telegraaf
Meer over Vastgoed
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

