Bouwmaterialen

wienerberger lanceert de nieuwe Terca collecties Lagune en Alvara

wienerberger lanceert de nieuwe Terca collecties Lagune en Alvara
wienerberger Alvara collectie
De natuur is al miljoenen jaren de meest creatieve ontwerper. Water, wind, gesteente en tijd vormen landschappen met unieke kleuren, texturen en karakter. Met de lancering van de nieuwe Terca gevelsteencollecties Lagune en Alvara vertaalt wienerberger deze natuurlijke schoonheid naar hedendaagse architectuur. Onder de campagneclaim "GEVORMD DOOR DE NATUUR" brengen beide collecties de kracht en authenticiteit van bijzondere landschappen tot leven in gevels die generaties lang meegaan.

Twee collecties, één verhaal

De nieuwe collectie Lagune vindt haar oorsprong op plaatsen waar water en landschap elkaar ontmoeten. De vier gevelsteenkleuren verwijzen naar iconische natuurgebieden zoals de Malediven en de Zwitserse Valle Verzasca.

De gevelstenen van Lagune zijn authentieke wasserstrich-gevelstenen, vervaardigd volgens de traditionele techniek met draaitafelpers. Hierbij vervangt water volledig het zand als scheidingsmiddel tussen klei en vorm. Tijdens het productieproces glijdt de klei langs de wanden van de vorm, waarbij fijne sporen ontstaan die als een aquarel over het oppervlak lijken te vloeien. Dit resulteert in zachte contouren en natuurlijke onregelmatigheden. Omdat elke steen anders uit de vorm komt, ontstaat een gevelbeeld met een levendige uitstraling en een rijke, gelaagde diepte.

De collectie Alvara vindt haar inspiratie in het bijzondere Alvar-landschap rond de Oostzee, waar eeuwenoude kalksteenplateaus tijdens de laatste ijstijd aan de oppervlakte kwamen. De negen zorgvuldig geselecteerde kleuren brengen zachte grijstinten, krijtwitte nuances, warme neutralen en subtiele pastels samen in een tijdloos en harmonieus kleurenpalet. Alvara gevelstenen zijn vormbakstenen waarbij de klei met water uit de vorm wordt gelost in plaats van met zand. Hieronder ontstaat een matte, subtiel watergestreken textuur met zachte randen en een verfijnde uitstraling die de natuurlijke inspiratie van de collectie versterkt.

Beide collecties zijn exclusief verkrijgbaar in het slanke Eco-brick WF-formaat, waardoor er extra ruimte ontstaat voor isolatie of woonoppervlakte. Zo gaan esthetiek en duurzaamheid hand in hand.

wienerberger Terca collecties Lagune en Alvara
wienerberger Lagune collectie

Herken de landschappen en win een reis naar de natuur

Ter gelegenheid van de lancering organiseert wienerberger een wedstrijd voor particuliere (ver)bouwers. Deelnemers worden uitgedaagd om vijf bijzondere natuurlandschappen te herkennen waarop telkens een gevelsteen uit de nieuwe collecties Lagune en Alvara is afgebeeld. Wie de vijf locaties correct identificeert, maakt kans op een reisbudget ter waarde van € 2.500 naar een natuurbestemming naar keuze. Daarnaast zijn er twee Bongo-bons te winnen voor een citytrip in Europa met 2 of 3 overnachtingen en ontbijt voor 2 personen. Zo kunnen de winnaars uit tal van bestemmingen hun volgende ontdekking kiezen. De wedstrijd loopt van 26 oktober tot en met 25 november.

Gevormd door de natuur

Met Lagune en Alvara bevestigt wienerberger zijn ambitie om duurzame bouwmaterialen te ontwikkelen die technische kwaliteit combineren met inspirerend design. Beide collecties tonen hoe de natuur niet alleen de grondstof levert voor keramische gevelstenen, maar ook een onuitputtelijke bron van inspiratie blijft voor architectuur van vandaag en morgen.