Kohn Pedersen Fox heeft het conceptontwerp onthuld voor wat de op één na hoogste toren ter wereld gaat worden. Vanaf 2014 staat in het centrum van de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul de 555 meter hoge Lotte Super Tower 123. Het gebouw is opgezet volgens het idee van een verticale stad.
Via interne transportroutes worden winkels, woningen, kantoren, een hotel en een observatieplatform met elkaar verbonden. Het gebouw rijst als een slanke, glazen kegel op uit de bergachtige omgeving. Het ontwerp refereert volgens KPF aan Koreaanse kunst, met name op het gebied van keramiek en kalligrafie.
De bouwput is inmiddels volledig open, zegt het architectenbureau en de vergunningen zijn ook allemaal rond. Bij de oplevering moet de Lotte-toren qua hoogte alleen Burj Dubai (818 meter) voor zich dulden.
Hoe lang dit zo zal blijven is onbekend. In juni maakte de regering van Saoedi-Arabië bekend een toren van 1 kilometer te gaan bouwen.
Meer over Nieuwbouw
Gent geeft groen licht voor studentenresidentie De Poort
18 september 2026Stijgende rente duwt woningbouw dieper in de crisis
17 september 2026Versluys bouwt 220 meter hoge Bugatti-woontoren in Miami
17 september 2026Zelf een huis laten bouwen: welke keuzes komen er kijken?
16 september 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

