In Porto is het hoofdkantoor van de Portugese afdeling van Vodafone geopend. Het door Barbosa & Guimaraes ontworpen gebouw kenmerkt zich door zijn dynamisch ogende gevel. De betonnen schil vervult tevens een dragende functie.
Tijdens de deelname aan de prijsvraag in 2006 raakten de architecten geïntrigeerd door de slogan ‘Vodafone life, life in motion’. Dat gingen ze vertalen naar een ontwerp, dat mede is geïnspireerd door suggestie van beweging in bijvoorbeeld de schilder- en beeldhouwkunst.
Het gebouw lijkt door zijn onregelmatige maar scherpe vormen uit balans te staan. Als het ware is de gevel een zee van scherpe ‘golven’. De schots lopende raampartijen dragen eveneens bij aan dit beeld.
De draagfunctie is grotendeels toegewezen aan de betonnen huid, die is geconcipieerd als een eierschaal. Heel letterlijk is dit te zien in wanden en plafonds van het interieur, waarin de voor een ei typische ‘scheuren’ zijn aangebracht.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

