Vastgoed

Verzekeraars en banken zien startershypotheek niet zitten

Verzekeraars Aegon en Delta Lloyd zijn niet van plan de nieuwe startershypotheek uit het Woonakkoord aan te bieden. Ze vinden deze hypotheekvorm, waarbij starters de hypotheek niet volledig hoeven af te lossen, te ingewikkeld. De startershypotheek, ook wel 'Blok-' of duohypotheek genoemd, bestaat uit twee leningdelen die fiscaal verschillend worden behandeld.

Dat meldt het FD. Ook de drie grote banken ING, ABN Amro en Rabobank hebben nog niet besloten of ze de Bokhypotheek op de markt brengen.
Minister Blok sloot in februari een akkoord met de oppositiepartijen D66, SGP en ChristenUnie om de woningmarkt van het slot te halen. De startershypotheek is een belangrijk onderdeel uit het akkoord. Deskundigen zijn kritisch omdat de hypotheek ingewikkeld is en de consument duurder uit is over de gehele looptijd dan met een gewone hypotheek.