Om het duurzaam bouwen te bevorderen, laat de Nederlandse gemeente Twenterand een nieuwe gemeentewerf bouwen met een dak van gras. Het ontwerp is van de hand van de Bornse architect H. te Kiefte. De kosten van de nieuwe werf bedragen 3,9 miljoen euro.
De gemeentewerf wordt gebouwd naast het huidige afvalbrengpunt in Vroomshoop. “De gemeente wilde graag inspelen op de gedachte van duurzaam bouwen”, zegt architect Te Kiefte. “Wij zijn hier vervolgens mee aan de slag gegaan. We hebben allerlei natuurlijke elementen gebruikt. De vorm van het gebouw is gebogen en daarnaast hebben we veel hout gebruikt.”
Plantjes
Het meest bijzondere aan het gebouw, vindt ook de Bornse architect, is wel het groene dak. “Het is een zogenaamd sedum-dak. Er staan allemaal kleine plantjes op. Die plantjes kleuren met de seizoenen mee. In de herfst worden ze echt geel en rood. Het is een levend dak.” Om het ecologische dak nog een extra tint mee te geven, heeft Te Kiefte de ingang van de gemeentewerf ingericht als een gigantisch blad. “Het sluit mooi aan op het dak. En op deze manier wordt ook de entree benadrukt”, zegt Te Kiefte.
Boemerangvorm
Hij zegt er daarnaast met opzet voor gekozen te hebben om het gebouw in een soort boemerangvorm te bouwen. Op deze manier worden de werkzaamheden op de gemeentewerf aan het zicht onttrokken. “Het is natuurlijk niet altijd even fraai wat er op zo’n gemeentewerf te zien is. Er zijn veel verkeersbewegingen en daarnaast worden er allerlei materialen opgeslagen. Door te kiezen voor deze vorm, kun je niet meer zien wat er allemaal op de werf gebeurt”, aldus Te Kiefte.
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

