De Franse president Nicolas Sarkozy heeft tijdens een Europese top vorig jaar een douche laten installeren met een kostprijs van 276.000 euro. Alleen heeft Sarkozy de peperdure douche nooit gebruikt.
Om de zes maanden is een lidstaat van de Europese Unie voorzitter van de vergaderingen en bijeenkomsten van de EU. Tussen 1 juli en 31 december vorig jaar viel die eer te beurt aan Frankrijk. Uit een rapport van het Franse Rekenhof blijkt dat het voorzitterschap een slordige 171 miljoen euro kostte, of gemiddeld 1 miljoen euro per dag. Ter vergelijking: België is volgend jaar voorzitter van de EU en de regering-Van Rompuy hoopt niet meer dan 85 miljoen uit te geven.
Intussen komen steeds meer details over het dure Franse voorzitterschap naar voren. Volgens de Britse krant The Daily Telegraph liet Sarkozy tijdens een top met de mediterrane landen in het bekende Grand Palais in Parijs een exclusieve douche installeren, goed voor 276.000 euro. De douche was op maat gemaakt voor de Franse president, die een bescheiden 1,6 m meet. Er was ook een massagefunctie aanwezig en de mogelijkheid om naar de radio te luisteren.
Alleen....Sarkozy heeft de douche nooit gebruikt. Hij verkoos om zich te douchen in het vertrouwde Elysée-paleis, zo'n 10 minuten van het Grand Palais.
Het voorzitterschap van Frankrijk was een van de duurste ooit, maar niet veel duurder dan dat van Duitsland, dat in 2007 net geen 170 miljoen euro kostte.
Meer over Interieur
Barbie verovert nu ook het interieur met Levis
9 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

