De omstreden 403 meter hoge wolkenkrabber die in het centrum van Sint-Petersburg zou worden gebouwd, komt op een andere plek. Dit heeft het stadsbestuur donderdag laten weten.
Deskundigen van de VN-organisatie voor cultuur Unesco hadden herhaaldelijk tegen de dreigende verstoring van het stadsbeeld geprotesteerd. Zij dreigden Sint-Petersburg van de Werelderfgoedlijst te halen.
In de door RMJM ontworpen Okhta-toren wordt de directie van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom gehuisvest. De bouw stond gepland in het ruim 300 jaar oude centrum van de stad, die tsaar Peter de Grote in 1703 stichtte. In het centrum van Sint-Petersburg zijn tot dusver slechts gebouwen van maximaal 40 meter hoog toegestaan.
De toren zou in 2016 gereed moeten zijn. De kosten worden geraamd op ongeveer 1,3 miljard euro.
Aanbevolen voor jou
Meer over Nieuwbouw
Oorlog in Midden-Oosten stuwt prijzen bouwmaterialen verder omhoog
22 september 2026Werken aan The Grand in Nieuwpoort leggen oorlogssporen bloot
22 september 2026Werkkleding voor in de bouw
22 september 2026Gent geeft groen licht voor studentenresidentie De Poort
18 september 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

