Nieuwbouw

Nieuwbouw zit in de lift

Dit jaar worden in Nederland naar verwachting 75 duizend nieuwbouwwoningen gerealiseerd, ruim zevenduizend méér dan in 2005. De groei van de productie zet volgend jaar door: het ministerie van Vrom rekent dan op in totaal 82 duizend nieuw opgeleverde woningen.

Ook het aantal woningen dat opgeleverd wordt na de verbouw van kantoren of etages boven winkels groeit: van 7.300 in 2005 tot 8 duizend in 2007. In totaal bedraagt het aantal opgeleverde woningen in dat jaar 90 duizend. Dat blijkt uit een brief van minister van Vrom Pieter Winsemius (CDA) aan de Tweede Kamer.

Meeste regio's
Volgens Winsemius kunnen in de meeste regio's de afgesproken woningbouwaantallen gehaald worden. Hierdoor zal het woningtekort afnemen en meer evenwicht in de woningmarkt ontstaan, verwacht hij. Winsemius is blij met de resultaten.