Vlakbij het beroemde Stonehenge in het Britse Wiltshire wordt een nieuw bezoekerscentrum gerealiseerd. Architect Denton Corker Marshall (DCM) maakt het ontwerp voor het bouwwerk.
In 2009 won het bureau de competitie voor het centrum met het ontwerp, dat vervolgens niet werd uitgevoerd door de regering. Dit gebeurde ook al niet met een ontwerp uit 2007. Het 27 miljoen pond kostende huidige project wordt nu toch uitgevoerd dankzij subsidie van het Heritage Lottery Fund.
Het bezoekerscentrum wordt midden in het landschap en deels over de bestaande A344-weg gerealiseerd op 2,4 kilometer afstand van Stonehenge. Deze weg wordt gesloten, zodat er een shuttleservice over de weg richting het monument kan worden geboden. Het nieuwe bouwwerk krijgt een tentoonstellingsruimte, educatiezalen, een winkeltje, een café en toiletten.
De functies rond Stonehenge worden verwijderd zodat er weer een graslandschap rond het monument ontstaat. Dit wordt in de zomer van 2014 gedaan.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Stockholm Wood City: grootste houtbouwproject wereldwijd gestart
11 september 2025Boekentip: Stedenbouw in de praktijk
9 september 2025Nederland krijgt nieuwe, jonge rijksmonumenten
5 september 2025Anton Draye is de nieuwe voorzitter van de Orde van Architecten
5 september 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam