Interieur

Ikea is grootste meubelzaak in Duitsland

Ikea is qua omzet de grootste meubelzaak op de Duitse markt. Dat blijkt uit een inventarisatie van onderzoeksbureau Spot Markt in samenwerking met het meubeltijdschrift Möbel Kultur. Ikea boekte in 2008 een omzet van 3,3 miljard euro. De keten telt in Duitsland 45 vestigingen en heeft 13.065 medewerkers.

Op twee staat Hoffner, met een omzet van 1,87 miljard euro. Hoffner heeft 48 vestigingen en 8.500 medewerkers. Lutz Unternehmensgruppe is derde met een omzet van 1,36 miljard euro. Porta volgt met 1,08 miljard euro en Segmuller met 1 miljard euro. De 20 grootste meubeldetailhandelsbedrijven zijn tezamen goed voor een omzetstijging van 2,5%. De totale omzet van de top 20 is 15,27 miljard euro en dat is 51,4% van de omzet in de gehele meubeldetailhandel.

Kort voor de zomer hebben de onderzoekers geïnformeerd naar de omzetontwikkeling in het eerste kwartaal van 2009. Van de respondenten geeft 92% aan dat van januari tot april een omzetstijging is gerealiseerd. Van deze groep heeft de helft een verbetering van 6% tot 10% genoteerd. Ruim drie kwart (77%) acht het mogelijk dat de omzet in 2009 hoger uitvalt dan die van 2008. Ruim een derde (36%) verwacht dat de consumentenprijs van de producten stijgt.

Gebaseerd op: Meubel