Met deze samenwerking bouwen Hansgrohe en Hydraloop voort op de eerdere "Green Vision"-badkamer van Hansgrohe. Door innovatieve technologieën zoals IoT-connectiviteit en verbeterde systeemefficiëntie wordt het recyclen van grijswater nog toegankelijker en effectiever. Het compacte systeem van Hydraloop vangt water op van douches, baden en huishoudtoestellen en zuivert dit tot gecertificeerd herbruikbaar water, geschikt voor niet-drinkbare toepassingen.

Circulaire badkamer
Twee jaar geleden stelde Hansgrohe de "Green Vision" badkamer voor, waarbij het merk haar toekomstvisie voor een duurzame badkamer toelichtte. Tussen 2003 en 2011 bood het bedrijf onder het merk Pontos al baanbrekende oplossingen voor waterhergebruik aan. Vandaag zetten het merk en de technologie van Hydraloop de volgende stap in grijswaterrecycling, met moderne innovaties zoals IoT-connectiviteit, minimaal onderhoud en verbeterde systeemefficiëntie.Het compacte, kastformaat behandelingssysteem van Hydraloop verzamelt eerst afvalwater van douches, baden en wasmachines, en condenswater van warmtepompen, airconditioningsystemen en wasdrogers – beter bekend als grijswater. Daarna zuivert en desinfecteert het dit grijswater via een innovatief biologisch proces. Het resultaat is hoogwaardig, gecertificeerd gerecycleerd water dat geschikt is voor niet-drinkbare toepassingen zoals toiletspoeling, tuinirrigatie en de wasmachine.

"De juiste balans vinden tussen gebruikservaring, efficiëntie, het behoud van hulpbronnen en regelgeving is een uitdaging. Steeds meer certificeringen voor duurzaam bouwen stellen strengere eisen voor milieuvriendelijke bouwplannen. Wij zijn ervan overtuigd dat deze effectieve en betrouwbare oplossing van grijswaterrecycling op het juiste moment komt, zeker voor hotels, (semi-)openbare gebouwen en andere bouwprojecten met focus op duurzaamheid. Daarnaast pleiten we ook op politiek niveau voor meer meervoudig watergebruik. Circulaire oplossingen in gebouwen, waarbij verschillende waterkwaliteiten worden ingezet voor verschillende toepassingen, bieden enorme mogelijkheden. Om deze te benutten, moet het regelgevend kader aangepast worden om innovatie mogelijk te maken", zegt Hans Jürgen Kalmbach, CEO Hansgrohe Group.

Hansgrohe x Hydraloop in actie
Het Voco Brussels City North hotel zet volop in op comfort, innovatie én duurzaamheid. Dankzij de combinatie van verschillende hansgrohe producten en het Hydraloop systeem wordt dagelijks aanzienlijk veel water bespaard. Zo zorgen de hansgrohe Croma 280 hoofddouche en Raindance Select handdouche met AirPower-technologie voor een luxueuze douchebeleving met minder waterverbruik in de suites. De standaardkamers zijn dan weer uitgerust met Vernis Blend douches en Logis Fine wastafelkranen met EcoSmart technologie, die tot 60% minder water verbruiken zonder in te boeten op comfort. Het gebruikte douchewater van 58 kamers wordt door vijf Hydraloop units gezuiverd en hergebruikt voor toiletspoeling en tuinonderhoud. Dit betekent een jaarlijkse besparing van 1.212.000 liter water en € 6.335. 
Ook Rosa Hotel, gelegen aan het strand van Oostende, zet sterk in op het verkleinen van zijn ecologische voetafdruk in alle dagelijkse operationele processen. Sinds de installatie van vier Hydraloop units worden alle toiletten in het gebouw doorgespoeld met herbruikbaar water. Dit water wordt gerecupereerd van de hansgrohe Vernis Blend Showerpipes en wastafelkranen met EcoSmart technologie, die niet alleen het waterverbruik beperken, maar ook bijdragen aan een efficiënte circulaire watercyclus. Op jaarbasis bespaart het hotel hiermee zo'n 730.000 liter drinkwater.

Strategische samenwerking
Door samen te werken met innovatieve en dynamische partners stimuleert het Hansgrohe de ontwikkeling van nieuwe baanbrekende watertechnologieën en hun snelle marktintroductie. Zo versterkt het bedrijf zijn innovatieve kracht en positioneert het zich als pionier op het gebied van duurzame oplossingen om resoluut actie te ondernemen tegen de water- en energiecrisis."We presenteerden tijdens ISH innovatieve technologieën voor waterrecycling, warmteterugwinning en drinkwateroptimalisatie die helpen om onze ecologische voetafdruk in het dagelijks leven te verkleinen. Douchen gaat verder dan alleen lichamelijke hygiëne – het is ook een moment van mentale herbronning. Om te garanderen dat deze wellnesservaring niet ten koste gaat van waardevolle hulpbronnen, combineren we innovatieve waterbesparende technologieën met systemische oplossingen, zoals Hydraloop. Hiermee herdenken we duurzaam watergebruik zonder in te boeten op design en comfort", besluit Hans Jürgen Kalmbach.