Er is veel interesse geweest voor de tweede tranche van de Stimuleringsregeling Woningbouwprojecten van het ministerie van VROM. Er is zelfs sprake van een forse overtekening. Waar voor de steunronde 150 miljoen euro beschikbaar is, hebben bedrijven voor iets meer dan 350 miljoen euro ingetekend.
Bij de eerste tranche was 100 miljoen euro beschikbaar. Het Rijk heeft vervolgens voor 14.650 woningen subsidie toegekend. Nu gaat het om 1.100 projectaanvragen voor 37.500 woningen. De verwachting is dat in de tweede ronde circa de aanvragen voor 22.000 woningen worden gehonoreerd. Het ministerie maakt nu een selectie. Hierbij wordt onder meer gekeken of de bouw van het project vóór 1 juli 2010 van start kan gaan. Ook wordt gekeken naar de mate waarin de projecten de werkgelegenheid positief beïnvloeden.
Nu al is duidelijk dat bij zeker een kwart van de 14.650 woningen uit de eerste tranche het niet lukt voor 2010 om met de bouw te starten. Dat komt omdat consumenten nog niet durven te kopen en ontwikkelaars achten de risico`s voor bouw te groot. De verstrekte subsidies moeten daarom weer teruggestort worden. Die gelden worden weer gebruikt voor een derde tranche.
Gebaseerd op: Het Financieele Dagblad
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

