De bouwproductie in de eurozone is in juli 2009 gedaald ten opzichte van de voorgaande maand. Het is de derde maand op rij dat de bouwproductie afnam, zo blijkt uit cijfers van het Europees statistisch bureau Eurostat.
Op jaarbasis daalde de bouwproductie in de 16 eurolanden met 10,8% en in de 27 EU-landen met 11,1%. Spanje en Slovenië hadden te maken met de sterkste productiedaling: -20,5%. Zowel in de Eurozone als in alle EU-landen is op jaarbasis al vier kwartalen sprake van een afname, waarbij Litouwen het meeste inleverde: de bouwproductie nam hier in het tweede kwartaal af met 48% in vergelijking met het tweede kwartaal 2008. De overige Baltische staten kampten eveneens met sterke dalingen van 28,3% (Estland) en 32,3% (Letland).
Nederland bevindt zich in deze vergelijking iets onder het gemiddelde van zowel de Eurozone als de totale EU met een afname van 6,1%, tegen 7,3% in de eurozone en 8,8% in de totale EU. Slechts vijf landen boekten een lichte groei vergeleken met afgenomen jaar, waarbij Duitsland koploper is met +3%.
Gebaseerd op: Cobouw
Nieuwbouw
Europese bouwproductie daalt voor derde maand op rij
- Bron: © Profnews 2009
- 22 september 2009
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

