Er komen EU-regels waaraan bouwproducten moeten voldoen. De producten moeten veilig zijn in het gebruik, zowel door bouwvakkers als door consumenten. Het Europees Parlement heeft vrijdag ingestemd met nieuwe voorwaarden voor het in de handel brengen van bouwproducten.
Volgens PvdA-Europarlementariër Jan Cremers werken bouwbedrijven met een grote verscheidenheid van materialen en zijn werknemers niet altijd op de hoogte van eventuele risico's. Bovendien zijn veel bouwproducten ook rechtstreeks beschikbaar voor de consument. ,,Het is daarom belangrijk dat de gezondheid van iedereen gewaarborgd wordt'', aldus Cremers.
Volgens de EU-regeling moeten fabrikanten zorgen voor een prestatieverklaring van elk bouwproduct, zodat informatie over stoffen met een risico voor de gezondheid bekend is bij de gebruikers. Lidstaten kunnen sancties opleggen bij misbruik.
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

