De bouwsector creëert samen met gemeenten duizend extra leerwerk- en stageplekken voor jongeren die werkloos zijn of dat dreigen te worden. Dat hebben Bouwend Nederland, FNV Bouw, CNV Hout en Bouw, UWV en de VNG met elkaar afgesproken en maandag bekendgemaakt.
Zij willen voorkomen dat jongeren tussen de 18 en 27 jaar dit najaar ongewild zonder leer- of werkplek komen te zitten en daardoor naast de arbeidsmarkt komen te staan.
Gemeenten stellen hiervoor loonkostensubsidies beschikbaar. Ze creëren leerwerkplekken in de gemeente en zullen bij gemeentelijke bouwopdrachten bedingen om de uitvoering mede met leerlingen in te vullen.
Partijen zetten er op in dat eventuele tijdelijke plekken na verloop van tijd worden omgezet in vaste plekken.
Meer over Nieuwbouw
Laatste bouwfase gestart voor OEVER25 aan de Leie
10 juni 2026De voordelen van bouwen met kunststof
4 juni 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
3 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

