Het Nederlandse kabinet trekt 9,5 miljoen uit voor de beveiliging van kasteel Drakensteyn, privébezit van koningin Beatrix. Er komen onder meer hekken, wachthuisjes en camera’s.
Drakensteyn in Lage Vuursche wordt de komende twee jaar gerenoveerd. Aangenomen wordt dat de vorstin, na haar aftreden, terugkeert naar het kasteeltje waar ze als jonge vrouw gelukkig was. Drakensteyn is dringend aan een opknapbeurt toe. Riolering, verwarming, sanitair, keuken, elektrische installatie en beveiliging worden aangepakt. Beatrix betaalt de verbouwing, het rijk draait op voor de beveiliging.
Beatrix kocht het zwaar verwaarloosde achtkantige kasteeltje plus landgoed, op luttele kilomers van paleis Soestdijk, in 1959, toen ze nog studeerde. Het werd destijds voor veel geld aan haar wensen aangepast.
Vier jaar later nam Beatrix er haar intrek. In 1965 werd ze wandelend in de tuin betrapt met prins Claus. Eenmaal getrouwd, gingen ze er wonen, later kwamen de drie zoons erbij. Het gezin was er gelukkig en kon er een redelijk gewoon leven leiden. Sinds de verhuizing naar Den Haag in 1981 is het kasteel alleen voor logeerpartijen gebruikt. Claus kwam er nog wel eens, als hij zich een paar dagen wilde terugtrekken.
Meer over Verbouwen
6 signalen dat je cv-ketel vervangen moet worden
19 september 2025Polyclose 2026 in Gent: vakbeurs voor ramen, deuren en geveltechniek
19 september 2025Handige tips bij het gebruik van PU-schuim, kit en lijm
19 september 2025Comfort en efficiëntie: de keuzes voor verwarmen thuis
18 september 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam