Vastgoed

Circa 2 miljoen m2 kantoorruimte staat structureel leeg

Op de kantorenmarkt staat tegen de 2 miljoen m2 langer dan drie jaar leeg. Dit is 28% van het totale aanbod in Nederland. Als niet wordt ingegrepen, dan neemt dit zogenoemde structurele aanbod eind 2010 zelfs toe tot 44%, ofwel bijna 3 miljoen m2. Dit zegt Cuno van Steenhoven, bestuursvoorzitter van DTZ Zadelhoff, naar aanleiding van het kantorenmarktrapport `Het aanbod veroudert`.

Volgens Van Steenhoven zit het structurele aanbod voornamelijk bij gebouwen die gebouwd zijn tussen 1960 en 1980. `Daarbij is het aanbod in de randgemeenten en op perifere locaties het grootst. Verder valt op dat hoe langer een gebouw wordt aangeboden, hoe moeilijker het is een transactie te realiseren. Aan de andere kant is er een kwalitatieve schaarste op stationslocaties in grote steden, locaties met voldoende parkeermogelijkheden en met een positieve stadsbeleving.`

Als de locatie nog mogelijkheden biedt, is dit het moment om dergelijke gebouwen te renoveren en verduurzamen. Een herbestemming naar ander gebruik biedt een kans om een nieuwe functie te realiseren. Hiertoe moet de overheid haar beleid op dit vlak wel versoepelen, vindt Van Steenhoven.

Gebaseerd op: Vastgoedmarkt