Nieuwbouw

Bouwbedrijven met opleverfouten komen op zwarte lijst

De Nederlandse Vereniging Eigen Huis (VEH) gaat samen met de Regieraad Bouw een zwarte lijst opstellen van bouwbedrijven die ondermaats presteren. Ze menen dat het gemiddelde aantal van 22 opleverfouten per opgeleverde woning fors naar beneden moet.

De consumentenorganisatie voor huiseigenaren en de Regieraad vinden de stabilisatie die afgelopen jaar is opgetreden in het aantal opleverfouten onbevredigend. `Dit cijfer moet drastisch omlaag tot minder dan tien. Bovendien moeten de aangetroffen fouten en gebreken door de bouwer snel en goed worden hersteld`, meent een woordvoerder van de VEH. `Het blijft onacceptabel dat gebreken bij de oplevering door bouwbedrijven als normaal worden gezien`, voegt scheidend voorzitter Hans Blankert van de Regieraad daar aan toe. `Niemand wil onder aan die lijst bungelen en een vergelijking stimuleert het reduceren van de faalkosten.`

Bouwkundigen van de VEH keurden tussen oktober 2008 en september 2009 ruim 21.000 opgeleverde woningen. In 16% van de gevallen bleek iets mis met kozijnen, in 15% bleek het schilderwerk onvoldoende en in 7% bleek het glas kapot of beschadigd. De afgelopen maanden daalde het aantal gebreken overigens tot gemiddeld 18.

Gebaseerd op: De Telegraaf