De gronden die door de betonstop niet meer bebouwd mogen worden kunnen de Vlaamse regering tot 1,5 miljard euro kosten. De Vlaamse regering probeert dat bedrag wel nog in te dijken. "Eigendomsrecht is essentieel. Mensen met gronden moeten minstens hun opgebouwd kapitaal kunnen behouden", zei minister van Omgeving Schauvliege (CD&V) gisteren nog. Dat betekent dat er schadevergoedingen zullen uitgedeeld worden.
"We hebben berekend dat tegenover de 47.500 hectare die niet meer bebouwd mag worden een planschade van 1 tot 1,5 miljard euro staat. Gespreid over de komende 25 jaar gaat het jaarlijks om 40 miljoen euro", aldus Schauvliege. Dat is het absoluut maximale bedrag, waarbij de baten niet zijn meegerekend.
De Vlaamse regering probeert het bedrag nog naar omlaag te krijgen. Ze rekent erop dat ze de kostprijs kan milderen door ruiloperaties, waarbij bestemmingen van gronden worden geruild of bouwrechten worden verhandeld.
Nieuwbouw
Betonstop kan Vlaamse regering tot 1,5 miljard euro kosten
-
- Bron: VRTnieuws
- 2 december 2016
Aanbevolen voor jou
Meer over Nieuwbouw
Een loods bouwen? Denk vooruit met de juiste partner
3 februari 2026Wat zijn de trends bij het kiezen van ramen?
2 februari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


