De BNA Kubus gaat dit jaar naar Neutelings Riedijk Architecten. Dat maakte de Bond van Nederlandse Architecten woensdag bekend. De prestigieuze onderscheiding wordt toegekend voor het gehele oeuvre van de Rotterdammers.
De jury roemt de geraffineerde combinatie van slimheid en ‘sloomheid’. “Het bureau excelleert in vernuftige, ruimtelijke concepten, die het maximale uit een opgave halen en het plan naar een hoger niveau tillen”, zegt BNA.
“Het bureau hecht veel waarde aan vakmanschap en ambacht, waarbij elk gebouw zowel van binnen als van buiten een passende, eigen expressie krijgt. De gebouwen hebben een geraffineerd afwerkingsniveau en zijn tot op het laatste detail doorwerkt.”
Tot de bekendste projecten behoren het Instituut voor Beeld & Geluid (2006) in Hilversum, het Scheepvaart- en Transportcollege (2005) in Rotterdam en het dit voorjaar opgeleverde Museum aan de Stroom in Antwerpen. Partners van bureau Neutelings Riedijk zijn Willem Jan Neutelings en Michiel Riedijk.
Lees verder op Architectenweb.nl
Aanbevolen voor jou
Meer over Architectuur
Vergunningsvrij bouwen: architect blijft vaak verplicht
12 februari 2026Herbestemde school en woonproject winnen Erfgoedprijs 2025
9 februari 2026Art Deco-jaar 2025 lokt meer dan 755.000 bezoekers naar Brussel
3 februari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


