Atelier Kempe Thill is een van de winnaars van de Duitse Detail Preis 2009. Het Rotterdamse bureau ontving een award in de categorie akoestiek voor het Frans Liszt Konzerthaus in Raiding (Oostenrijk). Nog twee Nederlandse projecten waren genomineerd in andere categorieën.
Het Franz Liszt Konzerthaus van Atelier Kempe Thill is in een park tegenover het geboortehuis van de beroemde componist gebouwd. In het gebouw bevindt zich een 12 meter hoge concertzaal met balkon voor 600 bezoekers, die naar de proporties en afmetingen van concertzalen uit de tijd van Liszt gemodelleerd is.
De binnenkant van de zaal is volledig van hout, de façade is van polyurethaan gemaakt en de vensters van 18 bij 4 meter zijn van een monolithische acrylplaat.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: het iconische Hotel Solvay van Victor Horta
2 december 2025Dit zijn de meest prestigieuze casino bouwwerken in Nederland
17 november 2025Nieuw gevangenisdorp Vresse-sur-Semois krijgt groen licht
13 november 2025Prefab is een soort kwaliteitsverzekering voor houtbouw
12 november 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


