Atelier Kempe Thill is zaterdag in het Materia Inspiration Centre uitgeroepen tot Architect van het Jaar 2011. De jury noemt het ‘professionele ondernemerschap’ van het bureau als voorbeeld voor de hele Nederlandse architectenbranche. Aan de prijs is een geldbedrag van 5.000 euro verbonden.
Het bureau van de Duitse architecten André Kempe en Oliver Thill bouwde in Nederland een inmiddels aardig oeuvre, zoals jongerencentrum The Hood in Amsterdam en het Theaterpodium op het Groterkerkplein in Amsterdam. In deze crisistijd kijkt de firma echter steeds meer over de landsgrenzen, zonder naar China af te reizen.
De jury zegt onder de indruk te zijn van het bureau, ‘dat vanuit een bewonderenswaardig gerealiseerd portfolio met een welbewuste strategie langzaam maar zeker prestigieuze opdrachten verwerft in de landen om ons heen’.
Lees verder op Architectenweb.nl
Aanbevolen voor jou
Meer over Architectuur
Nieuw huis bouwen? Welke bouwstijl past bij jou?
25 september 2025Benthem Crouwel Architects herontwikkelt Nijenborgh 4 op Zernike Campus
25 september 2025Internationale prijs voor Scheldehof versterkt ambities Nieuw Zuid
23 september 2025Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam