Architectuur

cepezed ontwerpt modern Colosseum

Het Delftse architectenbureau cepezed heeft plannen gemaakt voor een groot tijdelijk theater op het Haagse Malieveld. In 2018 hoopt Den Haag Culturele Hoofdstad van Europa te zijn en moet het bouwwerk een jaar lang fungeren als belangrijke eyecatcher en publiekstrekker.

Het schetsontwerp is gemaakt in opdracht van het Atelier Den Haag Culturele Hoofdstad 2018 (DHCH2018), dat deze week in het rapport Recht op Cultuur! zijn plannen presenteerde om de felbegeerde titel te verwerven. cepezeds theater speelt hierin een belangrijke rol en is een van de opmerkelijkste voorstellen.

Het is opgezet als hedendaagse versie van het Colosseum in Rome, het bekendste voorbeeld van een Flavisch amfitheater, en moet zo’n 5.000 mensen kunnen bevatten. De constructie is opgebouwd uit stalen steigerwerk dat aan de buitenkant is bespannen met een reproductie van M.C. Eschers Metamorfose.

Lees verder op Architectenweb.nl