Woensdag werd in Dallas (Texas) het door REX/OMA ontworpen Dee and Charles Wyly Theatre in gebruik genomen. ,,Het ontwerp geeft door een flexibele zaalindeling theatermakers een ongekende vrijheid te experimenteren met verschillende theateropstellingen”, zegt OMA.
In tegenstelling tot andere theaters heeft het Wyly theater geen vast podium. De gehele ruimte is flexibel in te delen en aan te passen aan de wensen van het theatergezelschap. De glazen gevel van het theater kan geheel worden verduisterd, maar ook tijdelijk verwijderd worden om zo de buitenruimte bij de voorstelling te betrekken.
Rem Koolhaas: ,,Door alle faciliteiten die nodig zijn om theater te laten functioneren te stapelen in een verticaal volume, is er een situatie gecreëerd waarbij de technologie van het theater een oneindig aantal zaalindelingen mogelijk maakt, van compleet open tot geheel gesloten.”
De gevel van het 12 verdiepingen hoge theater is bekleed met in het oog springende aluminium buizen. Het gebouw heeft een oppervlakte van 7500 vierkante meter en is voorzien van een foyer, cocktailbar, kantoren, kledingatelier en een multifunctioneel dakgedeelte dat ook als podium gebruikt kan worden.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: Toolbox Dorpenbouw
10 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

