Tuin

Winkelboulevard Rotterdam krijgt dakpark

Een stadspark met bomen, bloemen, struiken en een grasveld bovenop het dak van een winkelboulevard en kantoorgebouwen. In Rotterdam moet een gebouw met een dergelijk dakpark over twee jaar realiteit zijn. Wethouder Lucas Bolsius sloeg maandag de eerste paal voor het project in de deelgemeente Delfshaven.

De boulevard op een voormalig rangeerterrein nabij de Keileweg krijgt volgens de ontwikkelaar een oppervlakte van 25.000 vierkante meter. Circa 70 tot 80 procent daarvan is inmiddels verhuurd aan winkels als Xenos, Beter Bed, Kwantum en Woonexpress.

Met het project, dat ook nog twee kantoorgebouwen omvat, is circa 100 miljoen euro gemoeid. Het park op het dak van de gebouwen is 8 hectare groot en loopt af naar de naastgelegen Hudsonstraat.

De ontwikkeling in het Vierhavens- en Merwehavengebied is onderdeel van Stadshavens Rotterdam. Doordat steeds meer bedrijven naar het westen, waaronder de Tweede Maasvlakte, trekken, komt in Rotterdam steeds meer ruimte vrij om opnieuw te ontwikkelen.

Lees verder op Architectenweb.nl