“Vandaag is de Wetstraat een echte ‘canyon’ van kantoorgebouwen waar elke dag tienduizenden pendelaars van het Schumanplein naar het centrum van Brussel doorheen gestuwd worden. Het nieuwe gebouw wordt de motor van de ruimtelijke verandering van de Wetstraat en zal als eerste dit monotone, verstikkende karakter in grote mate doorbreken.”
Rikkert Leeman, bestuurder Alides Properties
“Het is ongezien dat op zo’n toplocatie, in het hart van de Europese wijk, zoveel meer extra ademruimte wordt gecreëerd. Dit zal het straatbeeld van de Wetstraat echt veranderen.”
Frédéric Devos, architect LD2 Architecture
Dit project staat symbool voor de vernieuwing van de Wetstraat. Het effent het pad om de straat een nieuw luchtiger en levendiger profiel te geven. De ontwikkeling van kwaliteitsvolle openbare ruimten staat bovenaan in de lijst met prioriteiten dat het Gewest voor deze wijk heeft opgesteld. Wat dit project verder ook zo interessant maakt, zijn de nieuwe vergezichten naar de Frère-Orbansquare, die tegemoetkomen aan onze ambitie om de noord- en zuidkant van de as die gevormd wordt door de Wetstraat, op elkaar te laten aansluiten.”
Rudi Vervoort, Minister-President van de Brusselse Hoofdstedelijke Regering