Algemeen

Weersverwachting tot dinsdagnacht

Maandagmiddag komen er geleidelijk opklaringen over het oosten en noorden van het land. In het westen blijft het nog geruime tijd bewolkt en in het zuiden kan zelfs nog af en toe wat regen vallen. Er staat een zwakke tot matige wind uit westelijke richting. Vlak aan zee waait de wind matig uit het noorden. De middagtemperatuur bedraagt 17 graden aan zee en zowat 22 graden in het binnenland. Maandagavond- en nacht blijft het in een groot deel van het land droog met opklaringen. Alleen in het uiterste zuiden van België is het bewolkt met kans op een bui. De minima liggen tussen 10 en 13 graden.

Dinsdag is er geregeld zon maar vallen er ook enkele buien. Er staat een zwakke zuidwestenwind. Aan zee en in Hoog België wordt het zowat 19 graden, in het binnenland ongeveer 21 graden.

Van woensdag tot zaterdag is er een overgang naar warm en aangenaam zomerweer met geleidelijk flink zonnige perioden. De middagtemperatuur stijgt van 23 graden op woensdag naar ongeveer 28 graden in het weekend.