Algemeen

Weersverwachting geldig tot zondagnacht

Vanmiddag blijft het dikwijls zwaarbewolkt of betrokken met kans op wat lichte motregen. Op de Ardense hoogten kan wat lichte winterse neerslag vallen. Later kunnen er enkele opklaringen verschijnen in het noorden van het land. De maxima schommelen tussen 1 graad in de Ardennen en 8 graden aan de kust.

Vanavond komen er tijdelijk opklaringen op de meeste plaatsen. In de Ardennen blijft de lage bewolking hangen. In de loop van de nacht neemt de bewolking al opnieuw toe vanuit het oosten met tegen de ochtend kans op wat lichte neerslag in het oosten van het land.

Zaterdag is het overwegend zwaarbewolkt tot betrokken met af en toe wat lichte motregen. De maxima schommelen tussen 4 graden in de Ardennen en 10 graden in Vlaanderen.

Zondag is het nog steeds zwaarbewolkt, maar blijft het wel droog. In de loop van de dag krijgen we opklaringen vanaf het noorden. Het is iets zachter met maxima tussen 5 en 12 graden. Tijdens de eerste helft van volgende week wordt het zonnig en steeds zachter: maandag halen we maxima tot 14 of 15 graden, dinsdag tot 17 of 18 graden. De nachten daarentegen blijven wel fris.