Geo-Thermics krijgt de primeur van de verdeler Nathan om dit pareltje op de markt te brengen en voegt er haar ongeëvenaarde 'groene know-how onder de grond' aan toe.
Geo-Thermics bant het ecologisch en economisch nadelige glycol uit de aardsondes. Resultaat: levenslang 30% minder CO2-uitstoot en ieder jaar 30% minder kostelijk voor de portemonnee. Dit is eveneens ongezien in de woningbouwsector.
In samenwerking met Nathan worden deze innovaties meteen ondersteund met sterke garanties. De Total Cost of Ownership is de laagste van alle warmtepompinstallaties en dit mét inbegrip van de lucht-water warmtepomp!
Nieuwe warmtepomp van alpha innotec in primeur bij Geo-Thermics
Ir. Jean-Marie Plasschaert (CEO, Geo-Thermics): "Sinds 2010 zijn wij pionier van geothermie in Vlaanderen. Wij hebben alles onder 1 dak: van studiebureau, doorgedreven R & D, boormachines tot plaatsing warmtepomp en monitoring. Geo-Thermics krijgt de primeur van de eerste geothermische bodem-water warmtepomp, met koudemiddel propaan, van alpha innotec. Nathan is er de verdeler van en samen met Geo-Thermics wordt zo, anderhalf jaar voor de deadline van de Europese Unie, de eerste bodem-water warmtepomp op basis van het natuurlijk koudemiddel propaan in de Benelux op de markt gebracht."Ir. Peter Centen (CTO, Nathan): "Deze ontwikkeling werd voorgesteld op de ISH-beurs in Frankfurt in maart 2025. De overstap naar propaan is ingegeven door de F-gassenverordening, die het gebruik van milieuvriendelijke koudemiddelen oplegt. Propaan is een natuurlijk koudemiddel met een verwaarloosbare milieu-impact. Het draagt nauwelijks bij tot de aardopwarming. alpha innotec heeft al 12 jaar ervaring met propaan in zijn lucht-water warmtepompen. Het hoeft dan ook niet te verwonderen dat alpha innotec als eerste op de markt komt met een bodem-water warmtepomp op basis van het natuurlijk koudemiddel propaan."
Peter Centen: "De toepassing van propaan in geothermische warmtepompen is echter iets delicater dan in lucht-water toestellen. alpha innotec ving dit op door de koudemiddelinhoud te beperken. Omdat de maximale hoeveelheid propaan die kan ontsnappen lager is dan 150 g, zijn er geen extra beveiligingsmaatregelen (voornamelijk afzuiging) nodig. De ingenieurs van alpha innotec slaagden er bovendien in om een toestel af te leveren dat een vermogen van 7,20 kW kan leveren, voldoende voor de meeste woningen."

Zuiver water in de aardsondes!
Jean-Marie Plasschaert: "Een geothermische warmtepomp gebruikt de warmte & koude van de bodem om de woning te verwarmen, te koelen en sanitair warm water aan te maken. Dat gebeurt door middel van bodemsondes waarin een vloeistof circuleert die energie uit de bodem haalt. Traditioneel zijn deze bodemsondes gevuld met 70% water en 30% glycol. Glycol wordt toegevoegd om bevriezing tegen te gaan. Naarmate men energie uit de bodem haalt, zal de temperatuur in de bodem dalen en is bevriezing van de warmtepomp mogelijk."Jean-Marie Plasschaert: "Glycol is dus een noodzakelijk kwaad in een geothermische installatie. Het beschermt de installatie maar het vermindert ook de warmteoverdracht en dus het rendement van het hele systeem. Een mengsel van 70% water en 30% glycol is namelijk 36% minder efficiënt in warmteoverdracht dan zuiver water. Daarom streven wij naar zuiver water in de aardsondes."

Bewezen prestaties, gemeten in méér dan 100 geothermiewoningen, leiden tot levenslang 30% minder CO2-uitstoot en 30% minder elektriciteitskosten
Jean-Marie Plasschaert: "Bij toepassing van 0% glycol zijn wij 'verplicht' de temperaturen aan de bronzijde ruim boven het vriespunt te houden. Wij baseren ons daarvoor op 15 jaar onderzoek met het concept van het Geothermiehuis. Het Geothermiehuis werd samen ontwikkeld met zusterbedrijf Scheldimmo, reeds 35 jaar hét aanbestedings- en coördinatiebureau in woningbouw en heeft 'meten=weten' als belangrijkste fundament.Geo-Thermics ontwikkelde een softwarepakket dat om de tien seconden een twintigtal werkingsparameters registreert, waaronder de bodemtemperaturen.
Op basis van die jarenlang opgebouwde knowhow kan Geo-Thermics de installatie zodanig ontwerpen dat positieve brontemperaturen te allen tijde gegarandeerd blijven. Een warmtepompinstallatie die door Geo-Thermics is gerealiseerd, levert bij 0% glycol een energiebesparing van 30% op in vergelijking met een traditionele geothermische installatie. Van alle geothermische warmtepompen biedt Geo-Thermics dan ook deze met de laagste Total Cost of Ownership aan. Dat is supernieuws voor uw energierekening maar ook eindelijk eens supernieuws voor het milieu. Want 30% minder energieverbruik staat ook gelijk aan 30% minder CO2-uitstoot."

Nathan en Geo-Thermics: een twee-eenheid mét garanties.
Jean-Marie Plasschaert en Peter Centen: "Geo-Thermics heeft over de jaren heen een vertrouwensrelatie opgebouwd met Nathan als verdeler van alpha innotec. Beide firma's delen immers dezelfde aanpak: de best mogelijke prestaties uit een installatie halen door middel van geavanceerde en innovatieve technieken. Daarom bieden Nathan en Geo-Thermics ook 10 jaar omniumgarantie op de warmtepompinstallatie. Daarnaast biedt Geo-Thermics nog eens 25 jaar garantie op positieve temperaturen in de aardsondes aan. Niet te verwarren met de nietszeggende garantie van '25 jaar op aardsondes'."